4.1 C
Kırıkkale
08/12/2021
Ekonomi

9 Ayda 3 bin 427 kişi işe yerleştirildi

Kırıkkale İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Toplantıda kurul üyelerini bilgilendiren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, 2021 yılının ilk 9 ayında 3 bin 427 kişinin, özel sektörde işe yerleştirilmesine aracılık edildiğini söyledi.

 

ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı. Kırıkkale Valiliğinde Vali Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında yapılan toplantıya kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda Vali Tekbıyıkoğlu, kurul üyelerinden yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldı. 2021 yılı Ekim ayı olağan toplantısında, kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, 2021 yılının ilk 9 ayında 3427 kişinin, özel sektörde işe yerleştirilmesine aracılık edildiğini söyledi.

 

NİTELİKLİ ELEMAN İÇİN KURSLAR AÇILIYOR

Nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren İl Müdürü Tekin, işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün temini için düzenlenen 58 mesleki eğitim kursuna 1115 kişinin katıldığını vurguladı. İl Müdürü Tekin, Kayıtlı işsizlerin işletmelerde işbaşı (staj) yaparak meslek edinmelerinin sağlanması amacıyla düzenlenen 523 İşbaşı Eğitim programına, 1759 kişinin katıldığını ve programların devam ettiğini kaydetti. Tekin, İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri kapsamında da 1462 özel sektör işyerinin ziyaret edildiğini ve 2021 yılında 228 kişinin faydalandığı, 5 Toplum Yararına Program düzenlendiğini sözlerine ekledi. Toplantı, alınan kararların değerlendirilmesi ve planlamaların yapılması ile sona erdi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Varlı Meclis Üyelerini Bilgilendirdi

yonetici

ÖDEME YAPILMAZSA YAPILANDIRMA BOZULUR

yonetici

Eroğlu, Esnaf Çözüm İstiyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x