-10.5 C
Kırıkkale
21/01/2022
Kırıkkale

AFAD gönüllüsü artıyor

 

Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla Kırıkkale’de AFAD Gönüllülük Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, Kırıkkale’de 1896 kişinin eğitimlerini tamamlayarak Temel AFAD Gönüllüsü olduğunu söyledi.

 

GÖNÜLLÜLERE EĞİTİMLER

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, Kırıkkale’de 2021 yılı Aralık ayı itibariyle 1896 vatandaşın sistem üzerindeki eğitimlerini tamamlayarak Temel AFAD Gönüllüsü olduğunu bildirdi. İl Müdürü Coşkun “Bunlardan 40 tanesi,  Afet farkındalık, Lojistik, intikal, güvenlik, Enkaz alanına giriş teknikleri, tahliye ve tahliye türleri, İpler ve düğümler, Hasta ve yaralı taşıma teknikleri ve kullanılan sedye çeşitleri, Arama kurtarma aracı ve arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı, arama kurtarma malzemelerinin uygulamalı eğitimi, hafif arama kurtarma tatbikatı, Çadır kurulumu, İlk yardım, İnsanı yardım, Psikososyal destek eğitimi, Yangına müdahale ve söndürme uygulaması gibi konularda saha eğitimlerini tamamlayarak Destek AFAD Gönüllüsü olmaya hak kazanmış 20 Gönüllümüze de düzenlenen törenle Gönüllü kartları teslim edilmiştir” ifadesini kullandı.

YENİ YILDA DA EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

İl Müdürü Coşkun “AFAD Gönüllülük Projesi ile afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin sürece dahil edilmesi amacıyla; görev alanlarının belirlenmesi, eğitimlerle kapasitelerinin arttırılması ve gönüllülük sistemi içerisindeki performanslarının takip edilmesi hedeflenmektedir. 2022 yılı içerisinde de 20 kişilik gruplar halinde Temel AFAD Gönüllülerimize yönelik olarak saha eğitimleri gerçekleştirilmeye devam edilecektir” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan Borsa’ya ziyaret

Kırıkkale’de peş peşe gelen kazalarda araçlar hurdaya dündü

yonetici

Kızılay Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x