11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Gündem

Ahilik kültürü, dayanışma, paylaşma ve birliğin sembolüdür

Ahilik haftası Kırıkkale’de pandemi kuralları çerçevesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinliklerin ikinci gününde esnaf ziyaretinde bulunuldu. Hafta dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İshak Gençer, “Ahilik, 800 yıldan beri kendini koruyabilmiş ve büyüyerek gelmiş bir teşkilattır ve tek başına bir teşkilat değil, bir sistemdir. Ahilik kültürü, dayanışma, paylaşma ve birliğin sembolüdür” diye konuştu.

 

ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR

Hafta başı kutlanmaya başlanan 34. Ahilik Haftası dolayısıyla Kırıkkale’deki etkinlikler devam ediyor. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerin ikinci gününde esnaf ziyaretinde bulunuldu. Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İshak Gençer ve Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner ve kutlama kurulu üyeleri birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Başkan Gençer ve katılımcılar esnafların haftasını kutlayarak hayırlı, bereketli kazançlar temennisinde bulundu. KESOB Başkanı İshak Gençer, “Ahilik, 800 yıldan beri kendini koruyabilmiş ve büyüyerek gelmiş bir teşkilattır ve tek başına bir teşkilat değil, bir sistemdir. Ahilik kültürü, dayanışma, paylaşma ve birliğin sembolüdür. Bunun içerisinde yardımlaşma, dayanışma, dürüstlük vardır” ifadesini kullandı.

 

ADALETLİ YÖNETİMİN SİMGESİDİR

KESOB Başkanı İshak Gençer “Ahilik, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesidir. Halka dönük bir kurumdur. Kendi ticaret çıkarını diğer meslektaşlarından üstün tutmayan kişi mutluluğu halka hizmet edip yararlı olmakta arar. Belli bir süre, bir iş basamağında kalarak olgunlaştırılan yamak, çırak, kalfa, usta hiyerarşisi kurmayı ve bu basamaklarda baba, evlat ilişkisi gibi öğreticiye candan bağlanmak suretiyle sanatı, sağlam ahlaki ve mesleki temellere oturtmayı amaçlar” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Koronavirüsü yenen hemşire taburcu oldu

yonetici

Kırıkkale ekipleri sel bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

MKE hantal yapısından kurtulmalı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x