Sağlık

AŞILANMA HIZINDA DURAĞANLIK VAR

Sağlık Bakanı Koca tüm illere uyarılarda bulundu

Koronavirüs pandemisiyle mücadele sürecinde en önemli silah olarak gösterilen aşılama konusunda çalışmalar devam ederken, Kırıkkale ikinci doz aşılamada halen sarı kategoride bulunuyor. Mavi listeye geçmeyen illere uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde aşılama hızında durağanlık oluştuğuna dikkat çekti.

 

 

KIRIKKALE YÜZDE 75’E YAKIN

Son haftalarda haftalık vaka ortalamalarıyla Türkiye’de en fazla vaka bulunan iller arasına giren Kırıkkale’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Yüksek İhtisas Hastanesi, Tıp Fakültesi, Özel Yaşam Hastanesi, Aile Hekimlikleri ve mobil aşı ekibiyle aşılama çalışmaları gerçekleşen Kırıkkale henüz mavi listeye girebilmiş değil. Sağlık bakanlığı verilerine göre Kırıkkale’de ikinci doz aşı uygulamasında 72,7 olduğu açıklandı. Kırıkkale yüzde 75’i bulursa mavi listeye yani düşük riskli iller arasına girecek. Uzmanlar ikinci doz aşı konusunda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini, maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat etmesi gerektiğini hatırlattı.

 

AŞI OLANLAR GRUP GİBİ ATLATIYOR

Aşılamayla ilgili son güncel haritayı paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Koca “Son günlerde aşılanma hızında durağanlık var. Vaka sayılarının yüksekliği aşı konusunda bir tereddüt uyandırmış olabilir mi Ama şunu unutmayın Covid-19’u aşı sayesinde, adeta grip gibi atlatanların sayısı artık bunlarla yarışıyor. Kayıplarımızın çoğuysa tam doz aşı olmayanlar” ifadelerine yer verdi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Sevdiklerimizi korumak için aşı olmamız şart

Vaka oranımız yeniden arttı

10 Düğün Salonuna ve 27 Düğün Sahibine Ceza Yazıldı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x