22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Ekonomi

Bağbaşı ve Geyik İrlanda iş konseyinde

 

ASKON Kırıkkale Şube Başkanımız Timuçin Bağbaşı ve Başkan Yardımcımız Savaş Geyik, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun 146 İş Konseyi seçimlerinde, İrlanda İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

 

DEİK YÖNETİMİNE GİREN İLK KIRIKKALELİLER

DEİK seçimli olağan genel kurulları Lütfi Kırdar Spor Salonu’nda hafta sonu gerçekleşti. Kırıkkale’den ASKON adına seçimlere giren iki iş insanı Savaş Geyik ve Timuçin Bağbaşı, diğer iş adamları dernek üyelerini geride bırakarak 22 kişilik İrlanda İş Konseyi Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler.  Geyik ve Bağbaşı DEİK’de yönetime giren ilk Kırıkkaleliler olarak dikkat çektiler. 1985 yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu – DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş kurum olarak biliniyor.

 

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İŞ DİPLOMASİSİ ÖRGÜTÜ

11 Eylül 2014 tarihinde çıkarılan 6552 Sayılı Kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme görevini tamamıyla üstlenmiş olup, kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyleri ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi’ örgütü olarak biliniyor. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Yıllık işletme cetveli verme süresi doluyor

yonetici

Esnafa 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredi imkanı

yonetici

Hayvan yetiştiricilerine destek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x