17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Kırıkkale

Bağımlılıktan kurtuldu yuvasını kurdu

 

Kırıkkale Valiliğince hayata geçirilen “Huzur Köy” projesi kapsamında 3 aylık rehabilitasyon sürecini tamamlayarak hayata adapte olan Musa Pek hayatını Gizem Nur Altan ile birleştirdi. Genç çiftlerin nikah şahitliği, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından yapıldı.

 

VALİ TEKBIYIKOĞLU, “EN ÖZEL ŞAHİTLİĞİMİ YAPTIM”

Musa Pek ve Gizem Altan çiftçinin nikah merasimi Obaköy’de, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin yaşandığı nikah merasiminde Pek ve Altan çiftinin şahitliğini yapan Vali Tekbıyıkoğlu evlilik cüzdanı gelin Gizem Nur Altan’a takdim etti. Nikah akdinin gerçekleştirilmesinden sonra konuşma yapan Vali Tekbıyıkoğlu, “Pek ailesi ve Altan ailesinin bu güzel günün de, Musa kardeşimiz ve Gizem Nur kardeşimizin evlilik törenine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Meslek hayatım boyunca birçok nikah merasiminde gelin ve damadın şahitliğini gerçekleştirdim. Fakat bugün belki de en özel şahitliğimi yaptım. Musa kardeşim, yıllarca uyuşturucu batağından, maddenin tesirinden kurtulmak için mücadele eden bir genç arkadaşımızdı” ifadesini kullandı.

 

GENÇ ÇİFTLERE MUTLULUKLAR DİLEDİ

Vali Tekbıyıkoğlu, “Musa, çok badireler  geçirdi, sıkıntılar yaşadı.  Ama iradesini toplayıp AMATEM süresi sonrasında Kırıkkale’mizde mevcut olan, AMATEM sonrası rehabilitasyon sürecine destek faaliyetleri kapsamında, maddeye hayır diyebilme iradelerini kuvvetlendiren; sporun, sanatın, mesleki kazanımların, bununla beraber psikoteknik eğitimlerinde beraberinde verildiği, yine beraberinde ailelere de süreci nasıl yöneteceklerini anlatan bir proje kapsamında Musa’yı mezun ettik. Musa 3 ay kadar bizim misafirimizdi. Burada ki iradesiyle beraber bir iş imkanı da buldu ve hayatını da Gizem Hanımla beraber birleştirme kararı aldı. Ben iki cihan saadetini tekrar kendilerine diliyorum. Birbirlerini de üzmemelerini kendilerinden istirham ediyorum” dedi. Vali Tekbıyıkoğlu konuşmasının ardından genç çiftelere hediyesini takdim etti. HABER: Elif Önal

Benzer Haberler

GENÇLİK ATEŞİ DİNEK DAĞI’NI ISITTI

Milli Eğitime Yeni Şube Müdürü

yonetici

AŞEVİ PROJESİ ONAYLANDI

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x