11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Bahşili

Bahşılı’da İpekböcekçiliğine destek

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ve İlçe Tarım Müdürü Recep Bulut, ilçede Doğanay Mahallesinde ikamet eden ve ipekböceği yetiştiriciliği yapan Ahmet Şenses’i ziyaret etti.

 

BAŞKAN DESTEK SÖZÜ VERDİ

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ve İlçe Tarım Müdürü Recep Bulut, ilçede Doğanay Mahallesinde ikamet eden ve ipekböceği yetiştiriciliği yapan Ahmet Şenses’i ziyaret etti. Tekin ve Bulut, Şenses’ten ipekböceği yetiştiriciliği konusunda bilgi aldı. Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin Ahmet Şenses’i yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik etti ve her türlü destek sözü vererek, “İlçemizin böyle üreticilere ihtiyacı var ve biz de elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

 

ŞENSES ÇALIŞMASINI ANLATTI

Ziyaret ve çalışması konusunda bilgi veren Ahmet Şenses ”Oluşturduğumuz alanda ipekböcekçiliği yapıyoruz. Bu yörede pek yaygın olmayan bir uygulama. 80 bin adet ipekböceği var. 80 bin adet ipekböceği birkaç gün içinde koza haline gelecektir. Bir kozadan 800 ile 1200 metre arasında ipek çıkmaktadır” dedi. Şenses ziyaretv e ilgilerinden dolayı Tekin ve Bulut’a teşekkür etti.  HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Bir Destekte Bahşılı Belediyesinden

yonetici

CHP İlçe Başkanı Trafik Kazası Geçirdi

yonetici

Bahşılı’da dereler ıslah edilecek

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x