11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Kırıkkale

Baraj göleti balıklandırıldı

 

Kırıkkale’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Sulakyurt Baraj Göletine 100 bin adet pullu sazan yavrusu bırakıldı.

 

SU KAYNAKLARININ BALIKLANDIRILMASI PROJESİ

Tarım ve Orman Bakanlığının su ürünleri kaynaklarını ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amaçları ile başlattığı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında İl Müdürlüğümüz ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile Kırıkkale’de Sulakyurt baraj göletine 100 bin adet pullu sazan yavrusu bırakıldı.

DUYARLI OLALIM

Balıklandırma çalışmalarına katılan ve bir değerlendirme yapan İl Müdürü Sırrı Yılmaz; “Balıklandırma çalışmalarımız su ürünleri mirasımızın gelecek nesillere aktarılması için önemli adımlardan birini oluşturuyor. Ancak bu çalışmanın belirlenen hedefe ulaşması için hepimize sorumluluklar düşüyor. Avlanma yasaklarına uyulması, kaçak avcılık ile karşılaşılması halinde ilgili birimlere ihbarda bulunulması geleceğimiz için hepimizin sorumluluğudur. Ekiplerimiz hem balıklandırma çalışmalarına hem de denetim ile koruma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı davranarak çalışmalarımıza destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Benzer Haberler

70 Kişi Karantinaya Alındı

yonetici

MKEK’den yerli maske üretim makinesi

yonetici

Kilit Kavşakta Tarihi Sesizlik

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x