Kırıkkale

Başkan Sagılı’dan 23 Nisan Mesajı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Saygılı, mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 101. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum ifadelerini kullandı.

 

ÖRNEK ALINAN BİR ÜLKE KONUMUNA YÜKSELMİŞTİR

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 101. kuruluş yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Aziz milletimiz için bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yılını içinde bulunduğunuz zorlu süreçte burukta olsa büyük bir gurur ile kutluyoruz. Milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrası millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan 1920’de millet egemenliğine dayanan bir demokrasi temeli atılmıştır. İşte bugün, milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye tarihi başarılar elde etmeye başlamış; bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir ifadelerine yer verdi.

 

ÇOCUKLARIN BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Saygılı “Tarihe aştığı zorluklar ile imza atan meclisimiz, bundan sonra da milli egemenliğimizin sembolü haline gelen çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlamak, onlara aydınlık bir geleceğin mimarı olmaya devam edecektir. Bu vesile ile sevgili çocuklarımızın ve bugünün kendilerine armağan edilen dünyadaki bütün çocukların bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum. Kutlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bizlere armağan eden ve ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini şükranla, rahmetle yâd ediyorum” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x