Kırıkkale

Başkan Saygılı’dan ASELSAN Genel Müdürü Görgün’e ziyaret

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı,  ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü ziyaret ederek Türkiye’de ilk kez Kırıkkale’de uygulamaya konulan Akıllı Şehir uygulaması dolayısıyla plaket verdi.

 

TRAFİKTE ÖNEMLİ ÇÖZÜM SUNUYOR

ASELSAN ile Kırıkkale Belediyesi işbirliğinde Kırıkkale merkezde Akıllı Şehir Uygulaması bir süre önce devreye alınmıştı. Kırıkkale merkezde trafik uygulamaları ve bilgi teknolojileri ile trafik ve ulaşım sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Şehrin belirli noktalarına yerleştirilen sensörlerden toplanan hız ve konum gibi bilgiler trafiğin sıkıştığı durumlarda alternatif çözüm sunuyor. Bu doğrultuda trafiğin durumuna göre sinyalizasyon süreleri de değiştirilebiliyor. Kazalar gibi trafik akışını etkileyecek engeller ortaya çıktığında hızlı ve etkin müdahalelerde bulunuluyor. İtfaiye, polis ve ambulans gibi olay yerine müdahale etmesi gereken birimlerin trafik içerisinde hızlı yol alması sağlanıyor.

 

BAŞKAN SAYGILI’DAN GÜNGÖR’E PLAKET

Kırıkkale’de yapmış oldukları çalışmadan dolayı Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü ziyaret ederek plaket verdi. Ziyaretle ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ü ziyaret ettik. Akıllı şehir uygulamaları konusunda  şehrimizde ortak yürüttüğümüz çalışmaları değerlendirdik. Sayın Genel Müdürümüze misafirperverliğinden ötürü teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Vali Sezer Bayram Mesajı Yayımladı

yonetici

Ceviz ve Badem bahçeleri kimliklendiriliyor

yonetici

Denetimler Sıkılaştı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x