Gündem Kırıkkale Manşet

Belediye cami ve pazar alanlarını ibadete hazırladı

Camiler Yarın cuma namazı ile birlikte yeniden ibadete açılacak. Namaz cemaatle birlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak cami avlusunda ve belirlenen spor salonu, pazar yeri gibi alanda açık havada kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde cuma namazının kılınmaya başlanacağının duyurulması üzerine Kırıkkale Belediyesi harekete geçti.

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce aralarında Nur Cami, Yavuz Sultan Selim Camii, Gazi Osman Paşa Cami gibi ibadethanelerin yer aldığı toplam 44 camide ve belirlenen 4 kapalı pazar alanında dezenfekte çalışmaları yapıldı

. Ayrıca cami avlularında ve kapalı pazar alanlarında saf tutulma esnasında sosyal mesafe kurallarına uyulması açısından birer metrelik çizgi çekildi. “Virüs tehdidine karşı gerekli tedbirleri aldık” Çevre Sağlığı İlaçlama Birimi Amiri Murat Gökkaya, “Şehrimizde Cuma günü ibadete açılacak 44 camiyi ve 4 kapalı pazar yerlerinde belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz.

Gün içerisinde çalışmalarımızı tamamlayıp ibadete açılmasını sağlayacağız. Dezenfeksiyon öncesinde yine belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkama çalışması yapıldı. Camilerimizin bahçelerinde genel çalışmalar yapılıyor. Camilerimiz bahçesine sosyal mesafeli safların tutulması açısından çizgiler çekildi. Bu çizgiler sayesinde sosyal mesafeye dikkat edilerek saf tutulacak.

Virüs tehdidine karşı gerekli tedbirleri almış olacağız” dedi. Kırıkkale’de ibadete açılacak camiler İl Müftülüğünün sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Sosyal mesafe kuralının uygulanacağı camilerde alınacak tedbirler de paylaşımda yer aldı.

Benzer Haberler

Öztür’ü Ziyaret Etti

yonetici

Karantina Sona Erdi

yonetici

BU MİLLET APOLETLİ SİYASETİ ÇOKTAN TARİHE GÖMMÜŞTÜR

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x