16.8 C
Kırıkkale
09/08/2022
Kırıkkale

Belediye Personeli bilgilendirildi

 

 

Belediyemiz tarafından her ay düzenli olarak devam eden hizmet içi eğitimi kapsamında Madde Bağımlılığıyla Mücadele ve Kadına Yönelik Şiddet semineri belediye personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

KADINA YÖNELİK ŞİDDET

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü tarafından Belediyemiz Meclis toplantı salonunda düzenlenen hizmet içi eğitim Aile Sosyal Politikalar İl müdürlüğünde görevli Psikolog Ayşegül Gülkeser tarafından kadına yönelik şiddet eğitimi verildi. Psikolog Ayşegül Gülkeser, “Ülkemizde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında önemli kararlar alınmaktadır. Bizler de ilimizdeki çalışmaları bu eylem planı doğrultusunda kararlılıkla yürütüyoruz. Ümit ediyoruz ki millet olarak hiçbir şekilde onaylamadığımız, geleneklerimizle asla bağdaşmayan kadına şiddet hadiseleri ülkemizde ve dünyada sona erer” ifadelerini kullandı.

 

MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE

Aile Sosyal Politikalar İl müdürlüğü görevlisi Sosyolog Havva Şensoy tarafından da madde bağımlığı semineri verildi. Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda çeşitli bilgiler veren Şensoy, madde kullanan bir kişinin nasıl anlaşılacağı, fiziksel belirtileri ve çözüm yolları anlatıldı. Seminerin ardından Gülkeser ve Şensoy Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı ve ekibine teşekkür etti. HABER: Yakup Özcan

 

Benzer Haberler

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

KOP projeleri hedefine ulaşıyor

yonetici

Milli tüfek teslimatı 65 bini geçti

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x