12.7 C
Kırıkkale
17/05/2021
Ekonomi

Çalışamayan şoför esnafına muafiyet getirilsin

Koranavirüs salgını sürecinde çalışamayan şoför esnafının araçları için zorunlu trafik sigortası ve araç muayenelerini yaptırmak zorunda kaldıklarını işaret eden Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, şoför esnafına muafiyet getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

BİR KOLAYLIK SAĞLANMALI

COVİD-19 pandemisi sürecinde bir çok sektör olduğu gibi şoför esnafı da süreçten en fazla etkilenenlerden oldu. Okullar uzaktan eğitime geçti, bir çok servisler iptal oldu. İşleri olumsuz etkilenen şoför esnafı buna rağmen araçlarının zorunlu trafik sigortası ve araç muayenelerini yaptırmak zorunda kalıyor. KESOB Başkanı Süleyman Köstekli, yazılı açıklamasında, söz konusu kesime bu dönemde kolaylık sağlanması çağrısında bulundu. Esnafın araçları için zorunlu trafik sigortası ve araç muayene ücreti muafiyeti isteyen Köstekli, “Başta okul servisleri olmak üzere sabit giderlerini ödeyemeyen araçlara herhangi bir yaptırım uygulanmamalı” ifadesini kullandı.

 

ÖDEMELER BELİNİ BÜKÜYOR

Başkan Köstekli, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm esnafın müşteri kapasitesinin azaldığına ve gelirinin düştüğüne dikkati çekerek, şoför esnafının, muayene ücretleri, araç sigortası, vergisi, Bağ-Kur ödemelerini yapmakta güçlük çektiğini belirtti. Köstekli, “Her yıl yeniden değerlendirme oranında gelen zamla nakit ödenen muayene ücretleriyle zorunlu trafik sigortaları esnafımızın belini büküyor” değerlendirmesinde bulundu. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Yıldızlar’dan Bir Hizmet Daha

yonetici

TR71’de TÜFE Türkiye ortalamasının üzerinde

yonetici

Şirket Tamam Sıra Arsa Tahsisinde

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x