16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Siyaset

Çiftçiden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Toprak Mahsulleri Ofisinin 2022 yılı hububat alım fiyatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Yeni fiyat üreticide memnuniyet yarattığı gözlendi. Keskin, Balışeyh, Delice’de çiftçi ziyaretlerinde bulunan Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, “Çiftçilerimiz yeni fiyattan çok memnun, Çiftçilerimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ilettiler” diye konuştu.

 

ÇİFTÇİLERDE MEMNUNİYET YARATTI

TMO’nun 2022 yılı hububat alım fiyatları Kırıkkale çiftçisinde memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni fiyat listesine göre TMO Buğday’ı 6.050 TL +1.000 TL prim, Arpa’yı 5.500 TL +500 TL prim olarak alım yapacak, TMO 2021 yılında Buğday’ı 2.250 TL, Arpa’yı 1,750 TL’den alım yapılmıştı. Alım fiyatlarının bir önceki yıla oranla yüzde iki yüzün üzerinde belirlenmiş olması çiftçiler tarafından sevinçle karşılandı.

 

İL BAŞKANI KAPLAN’DAN ÇİFTÇİ ZİYARETLERİ

Yeni fiyat oranlarının yansımalarını sahada almak için ziyaretlerde bulunan Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan “Keskin, Balışeyh ve Delice ilçelerimizdeki çiftçi ve esnaflarımızı Merkez İlçe Başkanımız Turgay Sarıaydın ve yönetim kurulu üyesi Hüseyin Ceylan, Mehmet Olgun ile birlikte ziyaret ederek Cumhurbaşkanımızın müjdesini aktararak görüşlerini aldık. Ziyaretlerimizde buğday ve arpa alım fiyatlarındaki değişikliğin yansımalarını sorduk çiftçilerimizin memnuniyetlerini dile getirdiler. Çiftçilerimiz Saygıdeğer Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ilettiler” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

CHP’de istifa şoku

Önal Tıp Fakültesinin MR cihazını sordu

MHP’den birlik beraberlik mesajı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x