Gündem

DİNEKDAĞI’NDA FİLİSTİN BAYRAĞI DALGALANDI

DİNEKDAĞI'NDA FİLİSTİN BAYRAĞI DALGALANDI - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Bozkır Dağcılık Doğa Sporları Kulübü kurulmasından kısa bir süre sonra Dinekdağ Cumhuriyet Yürüyüşü faaliyetine geniş katılım sağlandı. Kulüp üyeleri Dinekdağın zirvesinde Filistin bayrağını dalgalandırarak Gazze’de yaşanan insanlık dramına tepki gösterdiler.

HABER: YAKUP ÖZCAN

 

İL ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Dinekdağ Cumhuriyet Yürüyüşü bu yıl 22 Ekim 2023 Pazar günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirildi. Çok sayıda öğrencinin ve doğa severin katıldığı faaliyete geçtiğimiz günlerde kurulan Bozkır Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü açısından da ilk etkinlik oldu. Kulübe özgü formalarını giyerek yürüyüşe katılan kulüp üyeleri Dinekdağın zirvesinde Filistin bayrağını dalgalandırdılar.

 

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK

Kulüp Başkanı Vedat Durudoğan ‘Bir hafta önce kurulan kulübümüze büyük bir ilgi olduğunu gördük. Çok kısa bir süre içerisinde üye kayıtlarımızda yoğunluk yaşıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşüne 100’e yakın üyemizle katılılm sağladık. Üyelerimiz son günlerde Filistin ve Gazze’de yaşanan insanlık dramına tepki amacıyla Filistin Bayrağını zirvede dalgalandırdık. Filistin halkının yanında olduğumuzu bu şekilde göstermek istedik’ dedi.

Vedat Durudoğan kulübün yeni kurulmasına rağmen büyük bir ilgiyle karşılaştığını belirterek önümüzde ki dönem de yeni çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x