16.8 C
Kırıkkale
09/08/2022
Eğitim

Eğitim çalıştayı sona erdi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim paydaşları ile birlikte eğitimci ve akademisyenlerden oluşan 130 katılımcı ile düzenlenen eğitim çalıştayı sona erdi.

DEĞERLENDİRME SUNUMU YAPILDI

Çalıştayda değerler eğitimi, etkili okul yönetimi, bağımlılıkla mücadele, mülteci öğrenciler, AR-GE, ortaöğretim, mesleki eğitim ve aile eğitimi gibi 16 ayrı kademede eğitimde yapılacaklar ve sorunlar masaya yatırılarak önümüzdeki eğitim öğretim yılında yeni bir yol haritası belirlenmiş oldu. “Eğitimde Zirveye Yeni Bir Adım” temalı çalıştay sonucunda değerlendirme toplantısı yapıldı. Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenme toplantıda 16 masa temsilcileri 2 gün boyunca yapılan değerlendirmelerle ilgili sunum yaptı. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, çalıştayda çok önemli kararların alındığını belirterek alınan bu kararların bundan sonraki süreçte eğitime ışık tutacağını söyledi.

 

TÜRKİYE GENELİNE ÖRNEK OLACAK SONUÇLAR

Eğitimde zirvede olmayı ve zirvede kalmayı hedef edindiklerini aktaran Tüfekçi, “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da önemli bir adım atarak eğitimin adeta fotoğrafını çekerek başlamış olduk. Okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ve Kırıkkale Üniversitesinden akademisyenlerin de katılımı ile bir çalıştay ile eğitime başladık. Sizler bu çalıştayda tartıştınız, fikirlerinizi paylaştınız ve önemli kararlarınızı raporlaştırdınız. Bu bilgiler bizim için çok kıymetli ve değerli. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Çalıştay raporlarına göre hem kent genelinde hem de Türkiye geneline örnek olacak sonuçlara göre stratejiler belirlemiş olacağız. Bu da bizlere daha güzel sonuçlar ve daha yüksek başarılar olarak dönüşünün olacağı kanaatindeyim” dedi. Tüfekçi, sonuç raporlarının kısa sürede hazırlanarak Türkiye’ye genelinde bütün İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, Milli Eğitim Bakanlığının bütün birimlerine, Türkiye’deki bütün kütüphanelere ve Türkiye’deki bütün üniversitelere gönderileceğini sözlerine ekledi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Tüpraş’tan Robotik Kodlama Sınıfları

yonetici

KÜ’de yeni programlar açıldı

yonetici

Gıdalarımız çöp olmasın

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x