16.6 C
Kırıkkale
17/05/2021
Gündem

Endüstriyel Kazalar çalıştayı yapıldı

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından İl Risk Azaltma Planı çerçevesinde Endüstriyel kazalar çalıştayı yapıldı. Çalıştayda konuşan Vali Yunus Sezer, Kırıkkale’nin stratejik öneme haiz bir il olduğunu söyledi.

 

RİSK GRUPLARI BELİRLENDİ

MKE  Sosyal Tesisleri Toplantı Salonunda düzenlenen çalıştay hakkında bilgi sunan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, İl Risk Azaltma Planı kapsamında, ilin risklerinin belirlenmesi amacıyla Kırıkkale il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarının, teknik personel ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre öncelikli risk grupları belirlendiğini söyledi. Kırıkkale Üniversitesi ile AFAD arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Prof.Dr.Süleyman Ersöz, Prof.Dr.Ahmet Kürşat Türker, Doç.Dr.Adnan Aktepe moderatörlüğünde gerçekleştirilecek çalıştay, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin, tesis ve kurum faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

 

KIRIKKALE STRATEJİK ÖNEME SAHİP

Anket sonucuna göre düzenlenen Endüstriyel Kazalar konulu çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Sezer ise, Kırıkkale’nin stratejik öneme haiz bir il olduğunu belirterek “ Daha önce ilimizde yaşanılan sıkıntıları da göz önüne alarak, bundan sonra meydana gelebilecek olaylarda nasıl hareket edeceğiz, ne tür tedbirler alacağız bunları sürekli olarak güncel tutmamız gerekir ” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Yasağa uymayanlara para cezası

yonetici

Kırıkkale Belediyesi Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

yonetici

Nice Bayramlara Kırıkkale

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x