Siyaset

Esnafın sesine kulak verin

Küçük ölçekli işletmelere 3 yıl süreyle vadeli, faizsiz, geri ödemeli kredi konusunda açıklamalarda bulunan CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, esnafın sesine kulak verilmesi çağrısında bulundu.

 

BORCU OLMAYAN ESNAF VAR MI?

Esnaflara kullandırılacak krediler konusunda bir açıklama yapan CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal “KOSGEB tarafından küçük ölçekli işletmelere 3 yıl süreyle vadeli, faizsiz, geri ödemeli krediye başvuru şartları açıklandı. Buna göre 2020 yılı itibariyle gelir kaybına uğrayan, Kamu Bankaları tarafından daha önce verilen “İşe Devam Kredisinden” faydalanamayan Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcu olmayan esnafımızın bu krediden yararlanabileceği açıklandı. Şimdi buradan kepengini kapatmış, dükkanın camına devren satılık yazmış esnafımızın dükkanın önünden soruyorum. Kırıkkale’de bu şartları taşıyan en azından SGK’ya,  Bağkur’a borcu olmayan esnaf var mı?” ifadesini kullandı.

 

BAŞVURU KOŞULLARINI HAFİFLETİN

Önal “Daha önce verildiği iddia edilen kredilerden bir çok İşletme faydalanamadı.  Kırıkkale Belediyesi tarafından esnafa verildiği iddia edilen 1000 TL yardım birçok kişiye ulaşmadığı gibi yetersiz de kaldı.Yine kira desteğinden birçok esnafımız faydalanamadı. Bu süreçte yüzlerce işletme sahibi ya battı ya da batmak üzere, Mahalle bakkalları, büfeler, manavlar,kasaplar, kırtasiyeler, kahvehaneler, çay ocakları, lokantalar, kafeler kısacası tüm küçük esnafımız ekonomik olarak tarihinin en zor günlerini yaşıyor.  Esnafımız kan ağlıyor, adeta can çekişiyor. Esnafımıza kredi değil hibe verin, bunu yapmıyorsanız da krediye başvuru koşullarını hafifletin. Esnafımızın sesine kulak verin” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

MKE Eski Günlerine Kavuşacak

yonetici

MHP’li Öztürk’ten, CHP ve HDP’ye eleştiri

yonetici

Şehitlerimizin aziz hatıraları hepimize emanettir

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x