20.2 C
Kırıkkale
08/08/2022
Ekonomi

FİŞEK VE KAPSÜL ÜRETİM TESİSİ ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Bölge halkı kurulacak tesis hakkında bilgilendirildi

 

DEMS Savunma San. ve Tic. A.Ş. tarafından Yahşihan ilçesi Kılıçlar Köyü arazisine yapılacak olan Fişek ve Kapsül Üretim Tesisinin ÇED raporu doğrultusunda bölge halkı tesis hakkında bilgilendirildi.

 

VATANDAŞLARIN SORULARI CEVAPLANDIRILDI

Kırıkkale Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ve DEMS Savunma San. ve Tic. A.Ş. yetkilisi ve PRD Çevre Yatırımları Planlama ve İnş. Ltd. Şti. temsilcisinin katılımıyla Yahşihan Kılıçlar köyü arazisine yapılacak olan Fişek ve Kapsül Üretim Tesisi konusunda halkı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Fişek ve Kapsül Üretim Tesisi Projesi için Kılıçlar Köyü kıraathanesinde düzenlenen toplantıda, DEMS Savunma San. ve Tic. A.Ş. yetkilisi ve ÇED Raporunu hazırlayan PRD Çevre Yatırımları Planlama ve İnş. Ltd. Şti. temsilcisi tarafından toplantıya katılanlara ve yöre halkına bilgi verildi. Daha sonra toplantıya katılan vatandaşların soruları cevaplandırıldı.

 

ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Toplantıyla ilgili yapılan açıklamada “DEMS Savunma San. ve Tic. A.Ş. tarafından İlimiz, Yahşihan İlçesi Kılıçlar Köyü 432 ada 3 Nolu parselde yapılması planlanan ” Fişek ve Kapsül Üretim Tesisi” projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) Başvuru Dosyası ile 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliği’nin 8.maddesi gereğince ÇED süreci başlatılmış ve yönetmeliğin 9.maddesi gereğince ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla Kırıkkale Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Uğur Atar başkanlığında halkın katılımı toplantısı düzenlenmiştir” ifadelerine yer verildi. HABER: Elif Önal

 

Benzer Haberler

Bankacıların Feryadı: “Robot Değiliz, İnsan Gibi Yaşamak İstiyoruz”

yonetici

Yıllık işletme cetveli verme süresi doluyor

yonetici

9 Ayda 3 bin 427 kişi işe yerleştirildi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x