16.8 C
Kırıkkale
09/08/2022
Kırıkkale

GENÇLER BİZİM YARINLARIMIZ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı gençler ile buluştu

 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, gençlerle Tarihi Kırıkkale Evlerinde buluştu. Gençlere yönelik yapılan yatırımlardan bahis eden Başkan Saygılı “Gençlerimiz bizim yarınlarımız, geleceğimiz, en iyi imkanı sağlamak için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

EĞİTİME DESTEK

Pandemi döneminde gençlerin aile sıcaklığı ortamında sınavlara hazırlanmaları için açılan Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi üyesi gençler, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ile buluştu. Gençlerin merak ettiği tüm sorulara veren Başkan Saygılı, gençlere kendilerini geliştirme ve ideallerini belirleyip bu yönünde çalışmaları için tavsiyelerde bulundu. Şehir genelinde gençlik yatırımları hakkında bilgi de veren Başkan Saygılı, her zaman gençlerin yanında olduklarını söyledi. Kırıkkale Belediyesinin gençlere yönelik yatırımlara ağırlık verdiğini belirten Saygılı, özellikle günün her saati dolup dolup boşalan Gençlik Merkezinin, Kırıkkaleli gençler tarafından büyük beğeni topladığını belirtti. Burada gençlere yönelik ücretsiz internet,KPSS ve LGS’ye hazırlık kursları düzenlediklerini belirten Saygılı eğitime büyük önem verdiklerini belirtti. Burada özellikle LGS’ye hazırlanan gençlerden başarı beklediğini belirten Belediye Başkanı Saygılı “ “Gençlerimiz bizlerin yarınları,kıymetlileri, onların istekleri bizler için son derece önemli Sizlerin eğitimine katkıda bulunmak, kişisel gelişiminizi desteklemek için açtığımız Gençlik Merkezimizde faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu çalışmalara devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

BİLİM MERKEZİ HİZMETTE OLACAK

Kırıkkaleli ve bölge gençlere yönelik en büyük yatırımlarından birisinin de Bilim Merkezi olduğunu söyleyen Başkan Saygılı, burada ki çalışmaların hızla devam ettiğini yakın zamanda açılacağını belirterek “Özellikle ilk ve orta öğretim düzeyinde olmak üzere tüm yaş gruplarını hedefleyen Bilim Merkezimizde akılcı, meraka, keşfetmeye dayalı, atölyeler olacak” ifadesini kullandı. Bilim Merkezinin son derece özgün olacağını belirten Başkan Saygılı, ziyaretçilerin aktif şekilde gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyimleyebilecekleri, sosyal alanları olan dinamik bir ortamı gençlere sunmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

 

GEZİ İSTEKLERİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Gençlerin, gezi isteklerini geri çevirmeyen Başkan Saygılı “Gençler istiyorsa gideriz,imkan  olur ise birlikte gideriz. Gençlerimiz ile olmaktan son derece keyif alıyorum. Derslerinizi ihmal etmeyin birlikte günü birlik geziler düzenleyebiliriz” dedi. Özellikle sınava hazırlanan gençler ile piknik yapma sözü de veren Başkan Saygılı “Sizlerin gireceği sınavlar öncesi birlikte yeni mesire alanımızda büyük bir piknik düzenleyelim, sınav öncesi bütün stres ve kaygılarınızı burada bırakıp sınavlara girelim.Sizler yeterki derslerinize çalışın, sizler geleceğimizsiniz” dedi.  Gençlere ikramda bulunan Başkan Saygılı, daha sonra yine gençlerin söylediği  türkülere eşlik ettiler. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

KIRIKKALE OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ

yonetici

KOP Desteği İle Arıcılık

yonetici

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatından kan bağışı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x