22.2 C
Kırıkkale
06/07/2022
Sağlık

GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

Sağlıkçılara UMKE Eğitimi ve Kampı düzenlendi

 

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afet Birimi personelince şehirdeki sağlık kuruluşlarında görevli personele yönelik 4 gün boyunca UMKE Temel Eğitimi ve Kampı düzenlendi. Kampta sağlıkçılara bilgiler teorik ve pratik olarak anlatılırken, eğitimin son gününde gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

 

UMKE GÖNÜLLÜLERİ KATILDI

Eğitime Kırıkkale’deki sağlık kuruluşlarında görev alan 28 UMKE gönüllüsü katılırken, eğitim boyunca kursiyerlere Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi, Temel KBRN ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konuları teorik ve pratik olarak anlatıldı. Teorik eğitimlerin sonunda 2 günlük uygulama kampında ise Ani Müdahale Ünitesi kurulumu ve Zor Şartlarda Hayatı İdame Ettirme eğitimleri verildi.

 

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Eğitimin son gününde katılımcılar ile gerçeğini aratmayan saha tatbikatları yapıldı. Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Katılım Belgeleri verildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek ve acil sağlık müdahale gerektiren her türlü afet, olağanüstü durum, toplumsal olay, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazaları vb. durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, kurtarma faaliyetlerinde bulunup, yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla eğitimlerimiz ve tatbikatlarımız devam edecektir” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale’ye uzman doktor takviyesi

Kırıkkale’de virüs taraması yapılacak

yonetici

Kırıkkale’de 235 bin 998 doz aşı kullanıldı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x