Eğitim

Haydi şimdi el ele sağlıklı nesillere

Bahşılı  Atatürk İlkokulu 4.sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri Melek Kul ve Sehit Suat Yalçın Anaokulu öğretmeni Senem Düzgün  önderliğinde Temiz Eller Gülen Yüzler eTwinning  projesiyle salgınla mücadele sürecini çocukların daha iyi adapte olmasını ve uzaktan eğitim modülüne uyum açısından öğrenciler için oldukça heyecan verici bir platformda bir araya toplandılar.

SALGINLA MÜCADELE BİLİNCİ

Proje hakkında bilgi veren proje sorumluları Melek Kul ve Senem Düzgün “Öğrenciler, Proje süresince Akrostiş Şiir, E Book, E hikaye, Sloganlar, Röportaj, E Dergi(Tanıtım), E Dergi, Ortak Filmler, kamuspotu videoları hazırladılar. Bunları hazırlarken Dijital okur yazar öğrenciler, yeni sosyal hayat düzenine adaptasyon sağlayan ,takım olabilme ruhunun ,teknolojiyi doğru ve olumlu kullanabilme becerisinin desteklenmesi,temizlik alışkanlığını kazanan ve uygulayan öğrenciler,salgınla mücadele edebilen toplum olabilmek hedefimiz oldu” ifadesini kullandı.

KENDİLERİNİ GELİŞTİRDİLER

Projeyle Öğrencilerin çevre ve temizlik konularında farkındalığı arttı. Proje sorumluları Kul ve Düzgün “Başta web2.0 araçları olmak üzere yeni eğitim araçlarını kullandılar, platforma dahil olan öğrenci sayısını artırmak yönüyle olumlu izler bıraktığını belirtmeliyiz yapılan proje ve süreç çabalarının.E twinning  platformu sayesinde faklı okullardan bir çok meslektaş ile çalışma fırsatı bulma ve ayrıca bu proje sayesinde öğrenciler ile öğretmenlerimizin bir projede çalışma fırsatı bulup başka okullardaki öğrenciler ile iletişime geçip kendilerini geliştirme olanağı sundu” dedi. HABER:Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale’de bursluluk sınavı heyecanı

yonetici

Miniklerden sıfır atık yarışması

yonetici

Son dakika…! Okullarda yüz yüze telafi eğitimi

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x