11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Ekonomi

Hayvan yetiştiricilerine 2,5 milyonluk ekipman desteği

Kırıkkale’de büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine makine, alet ve ekipman desteğinde bulunuldu.  Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” projesi ile ilimiz işletmecilerinin 2,5 Milyon TL’lik proje başvurusuna hibe sağlandı” ifadesini kullandı.

 

23 İŞLETMEYE HİBE DESTEĞİ

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından duyuruları yapılmış olan ve bizzat İl Müdürü Sırrı Yılmaz’ın da başvuru daveti yaptığı “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” projesi ile Kırıkkale’de işletmecilerinin 2,5 Milyon TL’lik proje başvurusuna hibe sağlandı. Proje çalışmalarını yakından takip eden ve bu konuda bir değerlendirme yapan İl Müdürü Yılmaz; “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında 23 ilimiz işletmecisine hibe desteği sağlandı. Bu tablo bizi memnun etti ancak daha da sevindirici olan bu destek kapsamında 2022 yılında da hibe sunulacak olmasıdır” diye konuştu.

 

YETİŞTİRİCİLER DESTEKLENİYOR

İl Müdürü Yılmaz “Hedefimiz her proje de daha da fazla çiftçimizin, yetiştiricimizin desteklemelerden yaralanmasını sağlamak. Bu doğrultuda bilgilendirme çalışmalarımız mutlak şekilde devam edecek ancak çiftçilerimizi, yetiştiricilerimizi ve yatırımcılarımızı da diledikleri zaman İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile iletişime geçerek bilgi almaya bekliyoruz.” Şeklinde konuştu. Sözlerinin devamında proje kapsamında Kırıkkale’ye 1 milyon 214 bin 500 TL hibe sağlandığını belirterek devam eden Yılmaz, bu hibe desteği ile 23 yetiştirici tarafından, 23 yem hazırlama makinesi, 18 hayvan kaşıma ünitesi, 14 seyyar süt sağım makinesi, 4 süt soğutma tankı, 80 otomatik suluk alındığını dile getirdi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Heyet İstanbul’a Çıkarma Yaptı

yonetici

SGK’dan yapılandırma çağrısı

Vali Sezer, Silah İhtisas OSB’yi ziyaret etti

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x