17.1 C
Kırıkkale
08/08/2022
Kırıkkale

HEPİNİZ VİCDAN TİMSALİSİNİZ

Kırıkkale’de ‘Koruyucu Aile Günü Şenliği’ düzenlendi

 

30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla Kırıkkale Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Koruyucu Aile Günü Şenliği’ düzenlendi. Törene katılan Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu “Hepiniz vicdan timsali insanlarsınız. Geleceğin Türkiye’sinde bu çocuklar sizin sayenizde çok daha sağlıklı şekilde yer alacak” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan genelgeyle kutlanmasına karar verilen 30 Haziran Koruyucu Aile Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi. Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde düzenlenen Koruyucu Aile Günü Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlenirken katılımcılara da köfte ikramında bulunuldu. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve beraberindeki heyet tarafından etkinlik alanında bulunan fotoğraf sergisi gezildi. Program, Koruyucu Ailelik kapsamında olan Sezgin Ailesinin koruyucu aileliğin kendilerine kattığı mutluluğu anlatmasıyla başladı. Programda koruyucu aileler ve çocuklarla yakından ilgilenerek hatıra fotoğrafları çektiren Vali Tekbıyıkoğlu, koruyucu ailelerin bir iyilik timsali olduğunun altını çizdi.

 

“BİZLER GELENEĞİMİZ İTİBARİYLE VİCDAN TOPLULUĞUYUZ”

Vali Tekbıyıkoğlu, “Devlet ilk kuruluş itibariyle emniyet hizmetleri ve adalet hizmetlerinin teşkili için yer yüzüne çıkmış bir müessese. Fakat başka fonksiyonları da kendi içerisine katıyor. Ulaşım hizmetleri, bayındırlık hizmetleri, sağlık hizmetleri ve eğitim hizmetleri gibi. Fakat son yüz yılda ‘Sosyal Devlet İlkesi’ de devletlerin tamamen kabul ettiği bir ilke. Devlet aynı zamanda daha dezavantajlı olan insanların destekçisi olma vazifesini de kendi üzerinde bulunduruyor. Nefis insana kendini düşündürür ama vicdan karşısındakini düşündürür. Biz geleneğimiz itibariyle bir vicdan topluluğuyuz. Bırakın kendi milletlerimizin fertlerini, Birinci Cihan Harbinde ülkemizden teşhir ettiğimiz, mağdur durumda olan, diğer gayri Müslüm insanların da çocuklarına sahip çıkıp onları o zamanki çocuk evlerinde, yurtlarda barındırmış olan bir milletiz”

 

AİLE ORTAMINDA BULUNUYORLAR

Vali Tekbıyıkoğlu, “Ben hepinizi tebrik ediyorum. Hepiniz vicdan timsali insanlarsınız. Devletimiz de bu konuda son yıllarda uyguladığı enstrümanlarla, çıkardığı desteklerle bu çocukların aile ortamı içerisinde yer almaları için elinden geleni yapıyor. Geleceğin Türkiye’sinde bu çocuklar sizin sayenizde çok daha sağlıklı şekilde yer alacak” dedi. Vali Tekbıyıkoğlu’nun konuşmasının ardından koruyucu aileler ve protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Renkli görüntülerin yaşandığı programa, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Bahşılı Kaymakamı Mehmet Emre Yıldız, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz ve ilgili kurum personeli katıldı. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale’de Gönüllü Kadınlar Maske Üretiyor

yonetici

Şoförler odası Gençer dedi

Kırıkkale’de kurbanlık pazarı açıldı

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x