Gündem

Hür yaşıyorsak şehit ve gazilerimize borçluyuz

19 Eylül Gazileri Anma Günü dolayısıyla Kırıkkale’de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunumu ile başlayan törenler Kırıkkale şehitliğinde devam etti. 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz “Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz” ifadelerine yer verdi.

 

ŞEHİT OLMAYI GÖZE ALMIŞ KAHRAMANLAR

Kırıkkale’de 19 Eylül Gazileri Anma Günü etkinlikleri gerçekleştirildi. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunumu ile başlayan törenler Kırıkkale Şehitliği ziyareti ve anma töreniyle devam etti. Kırıkkale Valiliği tarafından gazilerin onuruna öğle yemeği organize edildi. Törenlere Kırıkkale protokolünün yanı sıra şehit aileleri dernek yöneticileri, gaziler ve aileleri katıldı. Anma günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kırıkkale Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz “19 Eylül, vatanı için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğrunda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bu topraklar, canları ve kanları pahasına şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde vatan olmuştur. Milletimiz tarih boyunca esaret kabul etmeyen, bu uğurda gerekirse canını feda ederek vatanını her daim savunmuş kahraman bir millettir”.

 

GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN VAZİFESİ

“Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı al bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verilişinin yıl dönümünde, bütün Gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü’nü” kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu yarınlar diliyor, ebediyete irtihal edenleri rahmetle anıyorum” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Hayatının İlk Çiçeği

yonetici

Kırıkkaleliler Vakfı 13. olağan genel kurulu yapıldı

Yenigün Gazetesi

Ölümden Döndüler

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x