-10.5 C
Kırıkkale
21/01/2022
Yaşam

Huzur köy huzur veriyor

Kırıkkale’de bir süre önce 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını sağlamak amacıyla kurularak hizmete başlayan Huzur Köy’de çalışmalar devam ediyor. Huzur Köy’ü ziyaret eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Kurum ziyaretlerini sürdüren Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Valilik himayeleriyle yürütülen ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde hizmetlerini sürdüren, birçok kamu kurumu ile özel kuruluşun ortak paydaş projesi olan Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. 19 yaş ve üzeri bağımlı bireylerin tedavi edilerek sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını sağlamak amacıyla kurularak hizmetlerini sürdüren Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezini ziyaret eden Kırıkkale Vali Tekbıyıkoğlu, merkezde yürütülen faaliyetlere ilişkin İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş ile proje ortaklarından slayt eşliğinde bilgiler aldı.

 

HAYATA YENİDEN TUTUNUYORLAR

Özel güvenlik önlemlerinin alındığı, hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte inşa edilen “Huzur Köy”, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nde (AMATEM) arındırma tedavileri tamamlandıktan sonra 6-12 aylık temiz kalma sürecine giren bağımlılara hizmet veriyor. Uyuşturucu kullanan 19 yaş ve üzeri bireylerin tedavi edilerek hayata daha hızlı katılmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren merkez, ​​​​​​​çevre illerden de hasta kabul ediyor. İş atölyelerinden seraya, halı sahadan fitness salonuna kadar pek çok imkana sahip merkezde, bağımlı gençler, tedavilerinin yanı sıra farklı etkinliklerle hayata yeniden tutunuyor. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kırıkkale olarak yardıma hazırız

yonetici

Müsiad Kırıkkale, Zimem Defteri Uygulaması Başlattı

yonetici

Kırıkkale’nin yüksük kesimleri beyaza büründü

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x