21.7 C
Kırıkkale
03/07/2022
Kırıkkale

İtfaiye 2 bin 771 olaya müdahale etti

Yoğun çalışmayla bir yılı geride bırakan Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin 2021 yılında 2 bin 771 olaya müdahale ettiği bildirildi.

 

TEKNOLOJİK İMKANLARA SAHİP

İtfaiye Müdürlüğünün bir yılda gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili Kırıkkale Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yüzlerce olaya kısa süre içerisinde ulaşan itfaiye ekiplerinin, kendini her geçen gün geliştirdiği belirtildi. 2021 yılında 2 bin 771 olaya müdahale edildiğini aktarılan açıklamada, “Gelişen teknolojik imkanların birçoğuna sahip olan belediyemiz itfaiyesi, yangın, trafik kazaları, doğal afetler, su baskınları, patlama, çökme, mahsur kalma olaylarına müdahale ederek pratikliğini her geçen gün artırarak çalışmalarına devam ediyor. Yıl boyunca 2 bin 771 olaya müdahale eden itfaiye ekiplerimiz, 146 evin baca temizliğini gerçekleştirdi. Su baskınlarına karşı 101 ev ve işyerinde su çekmesini gerçekleştirdi” ifadelerine yer verildi.

 

BÜYÜK SORUMLULUK GEREKTİREN BİR İŞ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yaptığı açıklamada “İtfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olmakla beraber, aynı zamanda büyük sorumluluk gerektiren bir iş. Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden itfaiye teşkilatımız, bu görevlerini yerine getirirken hayatlarını hiçe sayarak, canla başla çalışmaktadırlar. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Belediyeden Araç Dezenfeksiyon Tüneli

yonetici

Halifeli Suyu Kırıkkale’ye Hayırlı Olsun

yonetici

KÜ’de Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x