3.2 C
Kırıkkale
08/12/2021
Balışeyh

Jandarmadan okul servisleri denetimi

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Okul Servis Araçlarına yönelik kontrol uygulaması yaptı. Yapılan kontrollerde servisçilerin kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

 

45 Öğrenci Servisi Kontrol Edildi

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Timleri öğrenci taşıyan servis araçlarını yol güzergâhlarında ve okul önlerinde denetim gerçekleştirdi. Ekipler tarafından Okulların açıldığı 06 Eylül 2021 tarihten bugüne kadar toplam 45 öğrenci servisinin denetim ve kontrolü yapıldığı bildirildi. Yapılan denetimlerde Okul Servis Araçları Yönetmeliğine göre eksiklikleri bulunan araçlara cezai işlem uygulanırken ve söz konusu eksikliklerin giderilmesi sağlandı. Kontroller sırasında servis şoförlerinin de sorgulamaları yapılarak öğrenci taşımasına engel teşkil eden her hangi bir suç kaydına rastlanıp rastlanmadığı kontrol edildi.

 

BALIŞEYH’TE DENETİM YAPILDI

Denetimlere devam eden Jandarma ekipleri Balışeyh İlçesine bağlı Kulaksız Şehit Doğan Yerlikaya İlk/Ortaokuluna öğrenci taşıyan araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi. İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla yapılan denetimlerde, Jandarma Trafik Timleri toplam 53 öğrenci taşıyan 4 adet servis, yönetmelik hükümlerine göre kontrol etti. Denetimlerde servislerin Okul Servis Araçları Yönetmeliğine uygun olduğu tespit edildi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Balışeyh Belediyesinde sözleşme sevinci

yonetici

Şehidimiz İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

yonetici

Dinek dağında müzik dinletisi

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x