22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Keskin

Kaçak köyündeki 6 lüleli çeşmeye şehitler ismi verildi 

Uzun yıllardan beri yol güzergahından geçen vatandaşların susuzluğunu karşılayan Keskin ilçesine bağlı Kaçak köyü girişinde bulunan 6 lüleli çeşme önce tadilattan geçirildi, ardından ismi Şehitler Çeşmesi olarak değiştirildi.

 

YENİ SU KAYNAĞI DESTEĞİ SAĞLANDI

Keskin ilçesine bağlı Kaçak Köyü girişinde bulunan ve yıllardır köy halkının yanı sıra yoldan geçen birçok insana hizmet veren 6 lüleli çeşme Kaçak Köyü muhtarlığı ve köy sakinlerinin desteğiyle tadilattan geçirildi. Kuraklık nedeniyle suyu azalan çeşmeye ek kaynak sağlandı. Çeşmeye zarar hayvanların zarar vermemesi için demir korkuluklarla koruma altına alınan çeşmenin ismi de Şehitler Çeşmesi olarak değiştirildi. Çeşmeden hayvanların yararlanması için korkuluklar dışına havuz yapıldı.

 

AÇILIŞI YAPILDI

Tadilattan geçirilen Şehitler Çeşmesi köy sakinleri ve davetlilerin katılımıyla yeniden hizmete açıldı. Pandemi dolayısıyla kısıtlı katılımın tutulduğu törende konuşan Ak Parti Keskin ilçe Başkanı Halim Bulut “Kaçak köyümüzde bulanan çeşme köy muhtarı ve sakinleri tarafından yeniden bakım yapılıp yoldan geçen hemşerilerimizi hizmetine sunulmuştur ve ismi de Şehitler çeşmesi olarak değişmiştir. Yapımında emeği geçen bütün hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Keskin’de Doğalgaz için ilk kazma vuruldu

yonetici

Eylül ayında tamamlanacak

yonetici

Keskin Beyaza Büründü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x