-9.7 C
Kırıkkale
20/01/2022
Yaşam

KADES ekipleri 3 dakika içinde intikal etti

Kırıkkale’de KADES ‘ten kendilerine gelen ihbarı değerlendiren polis ekipleri, olay yerine 3 dakika içinde intikal ederek daha büyük bir olayın yaşanmasının önüne geçti.

 

KADES’İN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI

Kırıkkale’de kocası tarafından darp edilerek bıçaklı saldırıya uğrayan kadın, kız kardeşinin Kadın Destek Uygulamasını (KADES) kullanması sayesinde hayata tutundu. Eşi tarafından darp edilen ve bıçakla yaralanan (A.N.K) ile birlikte (H.K) tarafından rehin alınan kız kardeş (G.İ), telefonunda yüklü olan Kadın Destek Uygulamasından (KADES) polis ekiplerine acil yardım çağrısında bulundu. Ekipler 3 dakika içerisinde olay yerine ulaşarak duruma müdahale etti. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, olaya kısa sürede müdahale eden polis ekiplerine teşekkür etti.

 

HEM İNSANİ, HEM DE VİCDANİ GÖREV

Vali Tekbıyıkoğlu, “Ekiplerimiz ihbarı aldıktan sonra 3 dakika içerisinde olay yerine geldi. Kadınlarımız bu uygulamayı indirdiğinde, herhangi bir şiddete maruz kaldıklarında bir tuşa basarak ilgili güvenlik görevlilerimiz onun bulunduğu lokasyona elektronik sistemlerdeki algılama vasıtasıyla geliyorlar. Veya bir başkasına yönelik şiddete şahit olan kadınlarımız yine bu uygulama sayesinde hem insani hem de vicdani görevlerini yerine getirerek şiddetin de önüne geçmeye yardımcı oluyorlar. Biz bu uygulamayı çok önemsiyoruz. En büyük isteğimiz tüm kadınların KADES uygulamasını telefonlarına indirmeleri. Kendilerine olmasa dahi çevrelerinde şahit oldukları olayları kolluk birimlerine iletmeleri” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Kötü Günde Eşinin Yanında Olduğunu Gösterdi

yonetici

Başkan Koyuncu Bozkurt’ta

Yenigün Gazetesi

Ekiplerimiz deprem bölgesinden döndü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x