0.8 C
Kırıkkale
10/04/2021
Spor

Kale Dağcılık Çanakkale’de

Kırıkkale’de çeşitli etkinliklere imza atan Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Çanakkale ruhunu diri tutmak amacıyla Çanakkale gezisi düzenledi. Kulüp Başkanı Ziya Korkmaz, Çanakkale ziyaretine 36 sporcunun katıldığını söyledi.

ÇANAKKALE RUHUNU YAŞADIK

Çanakkale sarsılmaz yüksek imanın saf inancın, azmin kutsal inadın, ete ve kemiğe bürünmüş hali olduğunu ifade eden Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ziya Korkmaz, gezinin manevi duyguları daha da yükselttiğini belirterek, “Çanakkale’nin zemini aziz atalarımızın kanları ile yeşeren büyük bir duygudur. Dur yolcu eğil de kulak ver, bu sesiz yığın, necip bir milletin vatan kalbinin attığı yerdir” diye konuştu.  Gezinin güzel bir atmosferde gerçekleştiğini belirten Korkmaz, maddi ve manevi destek sağlayan MHP Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu’na teşekkür ederek, ” Şehitler Diyarı Çanakkale’nin ruhunu yaşadık. Binlerce vatan evladının şehit düştüğü ve Çanakkale Destanı’nın yazılarak düşmanın yurda girişinin engellendiği kutsal toprakları yerinde görme imkanı bulduk. Çanakkale iskelesinden feribotlarla tarihi yarım adaya geçip, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyaları, Havuzlar Şehitliği, Soğanlı Dere Şehitliği, Mustafa Efendi Şehitliği, Şehitler Abidesi ve 57. Alay Şehitliği’ni gezerek Çanakkale Savaşları ile ilgili bilgiler aldık” ifadesini kullandı.

HER TÜRK BURAYA GELİR GÖRMELİ

Başkan Korkmaz, Çanakkale’nin ziyaret edilmesine verdiği öneme dikkat çekerek, “İnsan bu topraklara ayak bastığında inanın; o kadar etkileniyor ki. Buraları gördükçe çok duygulanıyorum. Çünkü burada ayrı bir atmosfer var. Tabi ki bunun nedenini hepimiz biliyoruz. Bu topraklar tamamen şehit kanıyla sulanmış topraklar. Bu toprağın altında binlerce şehidimiz var. Onlar vatanını vermediler, canlarını verdiler. Bunun için onlara ne kadar minnet duysak, dua etsek azdır. Buraya gelip de duygulanmayan, etkilenmeyen insan yoktur. Hep diyorum; her Türk’ün buraya gelip, görmesi lazım. Çünkü buradaki atmosferin insana nüfuz etmesi lazım ki bunu anlasın. Türk milleti iki büyük destan yazdı. Biri Çanakkale Destanı diğeri ise Kurtuluş Savaşıdır” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkalespor Puansız Dönüyor

yonetici

Şimşekler Liderden 1 Puan Aldı

yonetici

Adnan Dumandan Kırıkkalespor’a 85 Bin Tl Destek

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x