-7.3 C
Kırıkkale
20/01/2022
Gündem

Kaplan, Türkkan’a sert tepki gösterdi ‘SEVİYESİZ’

İyi Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Böngöl’de bir şehit yakınına sarf ettiği sö zler sonrası ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyürken bir tepkide Kırıkkale’de Şehit aileleri derneğini ziyaret eden AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan’dan geldi. Türkkan’ı seviyesiz olarak nitelendiren Kaplan, istifaya davet etti.

 

DERHAL İSTİFA ETMELİ

Bingöl’de katıldığı programda şehit yakınına ağır hakaretler eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyümeye devam ediyor. Muhalefet kanadından Türkkan’a tepki gelmezken AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesini ziyaretinde İyi Partili Türkkan’ı seviyesiz olarak nitelendirdi. Vatanı korumak için canından ve ailesinden vaz geçen şehitlerin geride kalan emanetlerinin baş tacı, onlara sahip çıkmanın kutsi bir vazife olduğunu ifade eden Kaplan, “Bir şehit yakınına ağır hakarette bulunacak kadar ağır bir tutum içerisine giren seviyesizin milletin vekilliği gibi onurlu bir görevi yapmaması gerekir. Şehitlerimizin yakınları onlardan kalan en kutsal emanetlerdir. Gazi ve şehit yakınlarımızın her zaman yanındayız. Değil onlara hakaret etmek, ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Şehidimizin emanetine küfretmek, hakaret etmek bu toprağa ihanettir” dedi.

 

MUHALEFET SÜKÛNETE BÜRÜNDÜ

Muhalefetin ve yandaşlarının Selahattin Demirtaş’a ve eşine sahip çıktıkları kadar bir şehit yakınına sahip çıkamadıklarını, Türkkan’a karşı bir tepki paylaşımı dahi yapamadıklarını belirten Kaplan, “Sosyal medyada şov yapan, sosyal belediyeciliği, sosyal medya belediyeciliği haline getiren, söz konusu terör yandaşlarının yakınlarına sahip çıkmak olunca ekranlarda boy gösteren muhalefet maalesef söz konusu bir şehit yakını olunca sükûnet içerisine giriyor. Bugüne kadar terör yandaşlarına sahip çıkmak için türlü bahaneler üretenler şehit kardeşine ağza alınmayacak küfürler eden bu seviyesiz hakkında bir tek söylevde bulunmadılar. Ferasetinden asla şüpheye düşmediğimiz milletimiz bu konuları en ince ayrıntısına kadar değerlendirecektir. Bizler şehitlerimizin emanetleri olan yakınlarına sahip çıkmayı en önemli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Bu bugüne kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Saygılı’dan Esnafa Can Suyu

yonetici

Vaka sayımız yeniden yükselişe geçti

yonetici

Kırıkkale Üniversitesinden amirallerin bildirisine tepki

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x