8.6 C
Kırıkkale
04/07/2022
Kırıkkale

KENDİN ÜRET, KENDİN YAP DÖNEMİ

Vali Sezer “ Tesisimizde ürettiğimiz beton ve kilit parkelerle, köy yollarımızı düzenliyoruz”

 

Kamu kaynaklarını tasarruflu kullanmak, ilin köylerinde yapılacak çalışmalarda ihtiyaç duyulan malzemelerin üretilmesi için kurulan Kırıkkale İl Özel İdaresine ait Beton Santrali ve Kilit Parke Tesisinde üretim devam ediyor. Tesiste Kırıkkale’nin kendisinin ürettiği beton ve kilit parkeler yolları ve köyleri güzelleştiriyor.

 

ÇALIŞMALARA YERİNDE İNCELEME

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Balışeyh ve Keskin ilçeleri ile merkeze bağlı Ahılı köyünde incelemelerde bulundu. İlk olarak Balışeyh Işıklar köyü yakınlarında faaliyet gösteren İl Özel İdaresine ait Beton Santrali ve Kilit Parke Üretim Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Sezer, tesisin üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tesiste üretilen beton ve kilit parkelerle köy yollarının düzenlendiğini ifade eden Vali Sezer, tesis ziyaretinin ardından Balışeyh ilçesine bağlı Ulaklı ve Beşbıçak köyleri arasında devam eden beton yol çalışması ile Ahılı Köyü kilit parke yol çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmalarının son durumuyla ilgili İl Özel İdare yetkililerinden ve yol çalışmalarını yürüten yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan ve çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını belirten Vali Sezer, işçilere kolaylıklar diledi.

 

KESKİN’DE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMASI

Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleri, İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Keskin Belediyesi işbirliği ile Keskin’de devam eden sokak sağlıklaştırılma projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulunarak çalışmalara ilişkin bilgi alan Vali Sezer, çarşı esnafına da hayırlı ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.  Ziyaret ve incelemelerinde Vali Yunus Sezer’e, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan, Balışeyh Kaymakam Vekili İbrahim Gökçe, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Atar ve ilgiler eşlik etti. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Vali Tekbıyıkoğlu arama çalışmalarını yerinde takip etti

Yenigün Gazetesi

Kısıtlamayı ihlal eden 12 kişiye ceza

yonetici

2020 Fiyatları Açıklandı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x