22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Keskin

Keskin MYO’dan çocukları sevindiren proje

Keskin Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erman Yükseltürk, Öğr. Gör. Fikriye Sezer ve Öğr. Gör. Yusuf Karadere’nin danışmanlığında düzenledikleri “Mutlu Çocuklar, Mutlu Bir Gelecek” adlı projesi etkinlikleri Keskin ilçesinde gerçekleştirildi.

 

OKULAR ZİYARET EDİLDİ

Pandemi nedeniyle zorunlu olarak ara verilen eğitim-öğretim hayatının yeniden başlaması sürecinde, anaokulu öğrencilerinin okula alışmalarını kolaylaştırmak ve ilkokul öğrencilerini okumaya teşvik etmeyi amaçlayan proje kapsamında, Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteği alınarak Keskin ilçesindeki çok sayıda okul (Çalış Anaokulu ve İlkokulu, Konur Anaokulu ve İlkokulu, Merkez Anaokulu ve M. Arifoğlu Anasınıfı) ziyaret edildi.

 

600 ADET HİKAYE KİTABI DAĞITILDI

Gerçekleştirilen ziyaretlerde, Keskin Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin hazırlamış olduğu; 100 adet el yapımı bez bebek ve ilkokul düzeyindeki 600 adet hikâye kitabı öğrencilere dağıtıldı. Ayrıca, söz konusu proje kapsamında düzenlenen, ilkokul birinci sınıf öğrencileri ile anaokulu ve anasınıfı öğrencilerine yönelik eğitici tiyatro gösterileri ve müzikli dans etkinlikleri vesilesiyle, anaokulu ve ilkokul düzeyinde çok sayıda öğrenciye erişim ve etkileşim imkanı sağlanmış oldu. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Tarlada yüzme keyfi

yonetici

Keskin Doğalgaza Kavuşuyor

yonetici

Karıştıran Parkında Hummalı Çalışma

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x