-9.7 C
Kırıkkale
20/01/2022
Manşet

KESKİN’E BETON SANTRALİ KURULACAK

Kırıkkale’de beton yol yapım kapasitesi iki katına çıkartılıyor

 

Kırıkkale’nin en fazla köy sayısına sahip olan Keskin ilçesinde yolların betona dönüştürülme çalışmaları yeni dönemde hız kazanıyor. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu Keskin ilçesine İl Özel İdaresine ait beton santrali kurulacağını açıkladı. Yeni beton santraliyle birlikte beton yol yapım kapasitesi de iki katına çıkartılmış olacak. Vali Tekbıyıkoğlu beton yol yapım çalışmalarının hızlanması için ek kaynak arayışlarını başlattıklarına dikkat çekti.

 

KAPASİTE İKİ KATINA ÇIKARTILIYOR

Kısa zamanda Kırıkkale’nin ihtiyaçlarını tespit eden Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu dümenin başına geçmiş durumda. İl Özel İdaresi kanalıyla başlatılan beton yol çalışmalarına değinen Vali Tekbıyıkoğlu, köy yollarının ulaşılabilirlikte Kırıkkale’ye yakışacak seviyede olmadığına dikkat çekti. Vali Tekbıyıkoğlu “Stabilize yollarımız fazla, grup yollarımız dahi stabilize durumda. Yollarımızın daha kullanışlı hale gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. Şuanda ekonomik duruma rağmen İl Özel İdaresi olarak bütçemizi genişletme çalışmaları yapıyoruz. İl Özel İdaremize ait beton santralinin sayısını Keskin ilçemize yaparak ikiye çıkartıyoruz. Böylelikle bir yıl içerisinde yapacağımız beton yol yapım kapasitesini iki katına çıkartmış olacağız” diye konuştu.

 

YOLLAR BİRKAÇ YIL İÇERİSİNDE BETONA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Vali Tekbıyıkoğlu “Kaplama yol birkaç yıl içerisinde bozuluyor. Bunun yanında beton yol daha uzun ömürlü oluyor. Beton yol yapımı sıcak asfalt kadar yüksek bir maliyet değil ancak onunda maliyeti oldukça yüksek. İl Özel İdaremizin bütçesi 100 milyon TL seviyesinde. Bu bütçeyle tüm köy yollarımızın yolunun betona dönüştürülmesi zor gözüküyor. Ancak biz bütçeye ek kaynak sağlamak için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Girişimlerimizden sonuç alarak Köy yollarımızın betona dönüştürme çalışmalarını birkaç sene içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Bilindiği gibi İl Özel İdaresini bağlı ekiplerin yaptığı çalışma sonucunda 2021 yılı içerisinde 90 kilometrelik köy yolu betona dönüştürülmüştü. İl Özel idaresi görev sahasında toplam yol ağı 1665 KM, bunun 796 KM’sinin asfalt, 763 KM’sinin stabilize, 90 KM’si tesviye ve 16 KM’si ise kilit parke vasfında bulunuyor. HABER: Mehmet Erkoç

 

Benzer Haberler

Ayasofya Camii’nde bugün 350 bin kişi namaz kıldı

yonetici

Kızılay Şaşırttı

yonetici

Kaçak İçki Vakasında Üç Kişi Gözaltına Alındı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x