22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Eğitim

KESKİNLİ ÖĞRENCİLER İSPANYA YOLCUSU

Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri Erasmus+ 4 Elementin Enerjisi adlı projesi kapsamında İspanya’da staj görecek.

 

HAREKETLİLİK 9 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen 2020 yılı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti kapsamında Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ‘4 Elementin Enerjisi’ adlı projesi’nin İspanya hareketliliğine 3 öğretmen, 6 Kimya bölümü öğrencisi ve 4 Elektrik bölümü öğrencisi katılacak. Staj programı 9 Mayıs 2022 – 29 Mayıs 2022 tarihleri arasında 3 hafta sürecek. Staj sonunda katılımcılara yurtdışı staj sertifikası verilecek.

 

İLK PROJE DENEYİMİ OLACAK

Proje Koordinatörü Suzan Satılmış yaptığı açıklamada, “Pandemi nedeniyle 2020 yılında kabul edilen projemizin hareketliliğine geçen yıl gidememiştik. İspanya’ya uçuşların açılmasıyla birlikte katılımcıların aşılarını tamamlayarak hareketliğimizi gerçekleştirme fırsatımız oldu. Okulumuz açısından ilk defa böyle bir proje deneyimimiz olacak. Bu sebepten dolayı heyecanlıyız. İspanya’da Keskin’imizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Öğrencilerimiz İspanya’da güneş enerjisi ve laboratuvar ekipmanları ile ilgili staj yapacaklar” diye konuştu.

 

KAYMAKAM ÇİL BAŞARILAR DİLEDİ

Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Mustafa Ebubekir Erkol, “Erasmus + projesi kapsamında İspanya’ya gidecek öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte Keskin Kaymakamımız Tunahan Çil’i ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abidin Karazöhreoğlu’nu makamlarında ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde, proje konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Keskin Kaymakamımız Tunahan Çil ve Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abidin Karazöhreoğlu, projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerimize İspanya ziyaretlerinde başarılar dilediler” dedi. HABER: Yakup Özcan

Benzer Haberler

Meslek lisesi yüksek ciro için gün sayıyor

Belediyeden ücretsiz tercih danışmanlığı

Milli Eğitime Yeni Şube Müdürü

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x