Siyaset

Kimse Türk Milletinin sabrını zorlamaya kalkmasın

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk ‘Yunanistan’ın tahriklere son vermesini’ istedi. Öztürk “Kimse Aziz Türk Milleti’nin sabrını sınamaya kalkmasın, tahrik etmesin” diye konuştu.

 

MHP’Lİ ÖZTÜRK, GENEL KURUL’DA YUNANİSTAN’A AYAR VERDİ

TBMM Genel Kurulu’nda özel bir açıklama yapan Kırıkkale Milletvekili Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü “Geçtiğimiz günlerde; İnebahtı Deniz Savaşı’nın yıl dönümünün, Yunanistan tarafından büyük coşkuyla kutlandığı haberi yer almıştır. Esasen bu savaş Yunanistan’ın elde ettiği bir zafer olmasa da, ülkede akademisyenlerin pohpohlamasıyla haberleştirilen bir durumdur.” diyerek, Yunanistan’ın Avrupa’nın şımarık çocuğu olduğunu ve tarihinde, öteden bu yana bir zafer veya başarı olmadığını belirtti.

 

YUNANİSTAN KUTLAYABİLİRSE ŞANLI TARİHE BİR BAKSIN

Milletvekili Öztürk büyük ilgi gören konuşmasının devamında “Yunanistan illâ bir kutlama yapacaksa soralım! Koyun Adaları, Preveze, Cerbe, Çanakkale Deniz Savaşlarını ülkece kutlamayı düşünür müsünüz? Malazgirt, Sırpsındığı, Birinci ve İkinci Kosova Savaşlarını, Niğbolu ve Varna Savaşlarını da kutlayabilecek misiniz? İstanbul’un Fethi veya Anadolu’da yaşadığınız bozgun sonrası, İzmir’de denize dökülen atalarınızı hatırlıyor musunuz? Kimse Aziz Türk Milleti’nin sabrını sınamaya kalkmasın, tahrik etmesin. Zira şanlı tarihimiz, bu tahrik sahiplerine Türk’ün tokatının çarpmasıyla doludur” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

SORUNLARI MECLİSTE ANLATTI

yonetici

Cumhur İttifakı üyelerinden birliktelik mesajı

yonetici

Sadece seçimde değil her zaman emrinizdeyiz

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x