17.4 C
Kırıkkale
10/08/2022
Kırıkkale

Kırıkkale bisikletleri yola çıkmak için gün sayıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi ve özel sektör iş birliği ile üretilecek Kırıkkale markalı bisikletlerin ilk prototipleri ortaya çıkmaya başladı. Kırıkkale’ye özgü üretilecek olan bisikletlerin seri üretimi için geri sayım başlamış durumda.

İLK PROTOTİPLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan çalışma atölyesinde Kırıkkale’ye özgü Kırıkkale markası adı altında üretilecek bisikletler için çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Marka ve modelleri Kırıkkale’ye özgü olacak bisikletlerin ilk prototipleri ortaya çıkmaya başlamış durumda. Elektrikli olacak bisikletlerin seri üretimine yakın bir zamanda başlanması bekleniyor.

DEĞERLENDİRME YAPILDI

Çalışmaları yakından takip eden ve projenin her aşaması ile ilgilenen Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale marka elektrikli bisikletlerin ilk prototiplerinin üretildiği, Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Sezer, yetkililerle toplantıda bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kırıkkale’de ‘insansız kara araçları’ üretilecek

yonetici

Kaçak ava izin yok

Düğün Salonları Yeni Döneme Hazır

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x