Kırıkkale

Kırıkkale çiçek açıyor

Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan parkların bakımına devam ediyor. Ekipler, her sene olduğu gibi bu yıl da bir birinden farklı çiçek ve bitkiler parkları cadde ve sokakları süslüyor.

 

PARKLARDA BAKIM ÇALIŞMASI

Bir taraftan koronavirüs pandemisiyle mücadele eden Kırıkkale Belediyesi ekipleri, diğer taraftan önümüzdeki günlerde başlaması muhtemel olan yeniden normalleşme süreci öncesinde vatandaşların uğrak yeri haline gelecek parklarda çalışmalarına devam ediyor. Yaz aylarının vazgeçilmez mekanları olan park ve bahçelerde hummalı çalışmalar devam ediyor.  Kırıkkale Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, “Park ve bahçeler vatandaşlarımızın en büyük sosyal faaliyet alanları, bu mekanlardı gerekli bakım çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

ÇİÇEKLER BELEDİYE SERASINDA YETİŞTİRİLİYOR

Park, bahçe ve yeşil alanların bakımının yanı sıra şehir merkezinde ve yol kenarlarında bulunan ağaçların da budanarak gençleştirme çalışmalarının yapıldığını ifade eden Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri “Aynı zamanda Belediyemize ait seramızda  çiçeklerin yetiştirme çalışmaları da devam ediyor. Hayat kaynağımız olan yeşil alanların düzenlenmesi ve bakımı, şehrimizin dört mevsim daha güzel görünmesi için ekiplerimiz yoğun bir çaba harcıyorlar” sözlerine yer verdiler. Yetkililer, park ve bahçelerde yapılan bahar bakım çalışmalarının yaz boyunca da sürdürüleceğini ifade etti.  Vatandaşlar Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve çalışma ekibine teşekkür etti.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x