3.2 C
Kırıkkale
08/12/2021
Sağlık

Kırıkkale ikinci doz aşılamada 73.4’e ulaştı

Koronavirüsle mücadelede en önemli silah olarak gösterilen aşı çalışmaları Kırıkkale’de sürdürülürken, sağlık bakanlığı aşılama haritasına göre Kırıkkale 73.4’e ulaştı.

 

KIRIKKALE MAVİ RENGE YAKIN

COVİD-19 pandemisiyle mücadele dolayısıyla Kırıkkale’de aşılama çalışmaları Yüksek İhtisas Hastanesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Özel Yaşam Hastanesi, Aile Hekimlikleri ve Mobil aşı ekibiyle sürdürülüyor. Son haftada grafiklerde durağanlığa geçen Kırıkkale’deki aşılama çalışmaları yeniden artışa geçerek 73.4’e ulaştı. Aşılama çalışmaları bu hızla devam ederse önümüzdeki günlerde Kırıkkale’nin yüzde 75’i bularak Türkiye haritasında mavi renge dönmesi bekleniyor.

YILGINLIK BİZE ZARAR VERİR

Aşılama çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Aşısı bulunmuş bir bulaşıcı hastalıkla mücadele ettiğimizi unutmayın. Biraz zamana ve tam doz aşılanma oranının artmasına ihtiyacımız var. Bu gerçek yeterince büyük bir moral kaynağıdır. Salgınlara yol açan birçok hastalık yaygın aşıyla ortadan kalktı” ifadelerine yer verdi.  HABER: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Koronavirüs testine gitmek istemeyen genç kız, kendisini odasına kilitledi

yonetici

Kırıkkale’de sağlık personellerinden evde kalın çağrısı

yonetici

Kırıkkale’de, COVID-19 taraması başladı

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x