22.2 C
Kırıkkale
06/07/2022
Eğitim

Kırıkkale lider çocuk tarım kampı

Kırıkkale’de, Mustafa Necati İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘’Lider Çocuk Tarım Kampı’’ etkinlikleri gerçekleştirildi. Lider çocuk tarım kampı etkinlikleriyle öğrenciler eğlenerek öğrendi.

 

BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

2022 yılı Kamp programının teması ”Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği” olarak belirlenmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından ‘‘Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk’’ ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliliği hakkında bilgi vermek amacıyla her yıl 4. Sınıf öğrencilerine ”Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği düzenlendi.

 

26 ÖĞRENCİ KATILDI

Çalışmalar kapsamında Kırıkkale’de, Mustafa Necati İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘’Lider Çocuk Tarım Kampı’’ etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliklere katılan 26 öğrenciye Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz tarafından katılım belgesi ve hediyeler verilerek öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür edildi. HABER: Elif Önal

Benzer Haberler

Derece yapan öğrenciler ödüllendirildi

Özel öğrenciler renklerle dans etti

Jandarma YBO’yu Ziyaret Etti

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x