Kırıkkale

Kırıkkale sokaklarında 23 Nisan coşkusu

Bu yılda tüm dünyayı etkisi altında alan Koronavirüs salgını dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kısıtlı katılımla kutlansa da, 23 Nisan coşkusu Kırıkkale Belediyesinin düzenlediği etkinlikle coşku tüm Kırıkkale sokaklarına taştı.

MAHALLE MAHALLE GEZDİLER

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla 23 Nisan etkinliği kapsamında Belediye mehteran ekipleri Mahallelerde konser düzenledi. Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında belediye mehter takımı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında evlerinde bulunan vatandaşlara 23 Nisan coşkusunu yaşatmak için tır üzerinde mahalleleri gezdi.

VATANDAŞLARDAN BAYRAKLARLA DESTEK

İftarın ardından Kırıkkale merkez Yuva Mahallesi’nden başlayan kutlamalara, jandarma, polis ve zabıta ekipleri de Türk bayraklarıyla süsledikleri ekip araçlarıyla konvoy oluşturarak destek verdi. Evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkan vatandaşlar da ellerindeki Türk bayraklarıyla kutlamalara eşlik etti. Kutlamalara evlerinin balkonunda ay yıldızlı Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti. HABER: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x