-4.9 C
Kırıkkale
10/04/2021
Gündem

Kırıkkale Üniversitesinden amirallerin bildirisine tepki

104 Amiralin imzasıyla yayımlanan bildiriye bir tepki de Kırıkkale Üniversitesinden geldi. Yapılan açıklamada ” Kırıkkale Üniversitesi olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi Milli İradeye karşı yürütülen vesayet odaklı her türlü girişimin karşısında duracağız” ifadesi kullanıldı.

ESKİ TÜRKİYE SEVDALILARI

Kırıkkale Üniversitesinin resmi internet sitesinde yayımlanan basın açıklamasında “Devletimiz, ilgili olduğu her coğrafyada hak ve menfaatlerimizi korumak için güvenlik güçlerimiz ile olağanüstü bir mücadele vermektedir. Sondaj ve sismik araştırma gemilerimiz mavi vatanda destanlar yazmaktadır. Devletimizin ve askerimizin bu başarısını göremeyen, görmek istemeyen, hırs ve haset ile körleşmiş demokrasi karşıtları kabul edemeyeceğimiz bir bildiriye imza atmışlardır. Gece yarısı bildiriyi imzalayanların, yakın geleceğin Büyük Türkiye´sinin ayak seslerinden bile rahatsız olan, yeni Türkiye´yi içlerine sindiremeyen, eski Türkiye sevdalıları olduğu açıktır”

VESAYET ODAKLARININ KARŞISINDAYIZ

Açıklamanın devamında ise “Dostu üzecek, düşmanı sevindirecek olan bildiri sahipleri, sağduyu sahibi ve Vatanperver herkesi üzdüğü gibi bu vatan için kahramanca mücadele eden gazilerimizi ve şehit ailelerimizi de rencide etmiştir. Güvenlik güçlerimiz, Milletimiz nezdinde güven ve saygının timsali olarak, bizlerin bilimsel/teknolojik çalışmaları ve Milletimizin duası ile her geçen gün daha da güçlenmeye devam edecektir. Kırıkkale Üniversitesi olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi Milli İradeye karşı yürütülen vesayet odaklı her türlü girişimin karşısında duracağımızı, Vatan ve Millet sevgisine sahip ve mukaddesatımızı korumayı görev bilen genç nesiller yetiştirmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Eğlence mekanları geçici olarak kapatıldı

yonetici

Maske Atölyesini Ziyaret Ettiler

yonetici

Kırıkkale’de, Genç Nüfus Oranı Açıklandı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x