11.2 C
Kırıkkale
25/09/2021
Gündem

Kırıkkale’den Rize’ye yardım eli

Rize genelinde devam eden sağanak yağışlar nedeniyle dereler taşmış, şehir merkezinde birçok yol, bina ve iş yerinin giriş katını su basmıştı. Can kayıplarının yaşandığı bölgede hasar tespit çalışmalarına destek vermek amacıyla Kırıkkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden 6 kişiden oluşan 2 ayrı ekip Rize’ye gönderildi.

 

HASAR TESPİTİ İÇİN

Rize’ye bağlı, Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki dağ yamaçlarında heyelan meydana geldi. Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamada 9 kişinin sel sularından kurtarıldığı ve 2 köyün de boşaltıldığı bildirilmişti. Yağışların ardından bölgede hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Başlatılan hasar tespit çalışmalarına Kırıkkale’den de destek gecikmedi. Kırıkkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 6 kişiden oluşan 2 ayrı ekibi Rize’ye gönderildi.

 

ÇALIŞMALARINA BAŞLADILAR

Rize’ye giden Kırıkkale ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Sosyal medya hesabında konuyla ilgili bir açıklama yapan Kırıkkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Atar “Rize’deki sel felaketinde hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere 2 ekibimiz araçlarıyla birlikte toplam 6 kişi olarak hasar tespit çalışmalarına başlamışlardır.Kendilerine kolaylıklar diliyoruz. Cenab-ı Allah  Ülkemizi Afetlerden Korusun” ifadelerine yer verdi. HABER: Niyazi Yüksel

Benzer Haberler

Ülke ekonomisine Kırıkkale’den 35 milyon lira

yonetici

Bitkisel üretimde hastalık kontrolleri yapıldı

yonetici

Jandarma’dan servis denetimi

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x