Sağlık

Kırıkkale’nin Doktor Sıkıntısı Kalmayacak

Kırıkkale hastanelerinde doktor ihtiyacının giderilmesi noktasında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Mart ayında yapılacak doktor atamalarında Kırıkkale’ye ihtiyaç duyulan branşlarda atama yapılacağını açıkladı.

6 MART’TA ATAMA YAPILACAK

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler veren Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can “Sayın Valimiz ve İl Sağlık Müdürümüz ile birlikte Sağlık Bakanlığımıza yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Kırıkkale’mizin Doktor ihtiyacına binaen 6 Mart tarihinde yapılacak 91. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında ilimize Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Nükleer Tıp, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanları ile 2 adet Pratisyen hekim ataması yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

UZMAN VE PRATİSYEN HEKİMLER

Can açıklamasının devamında “12 Mart tarihinde ise yapılacak ilk defa ve yeniden atama kurasında Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Nükleer Tıp, Yoğun Bakım alanında uzman hekimler ile 5 adet Pratisyen hekimin isteğe bağlı atamaları gerçekleştirilecektir. Böylece Kırıkkale’mizin Doktor ihtiyacının büyük bir bölümü karşılanmış olacaktır. Kırıkkale’mize hayırlı olsun” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x