22.2 C
Kırıkkale
06/07/2022
Sağlık

Kırıkkale’ye uzman doktor takviyesi

 

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde uzman doktor eksikliği giderildi. Yapılan girişimler sonucunda hastanenin ihtiyaç duyduğu branşlara 9 yeni uzman doktor takviyesi yapıldı. Diğer taraftan Keskin ilçesi devlet hastanesine de bir iç hastalıkları uzmanı kadrosu tahsis edildi.

 

YİH’E 9, KESKİN’E 1 UZMAN TABİP TAHSİSİ

Bir süredir doktor sıkıntısı yaşandığı dile getirilen Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine Sağlık Bakanlığı tarafından 9 yeni uzman tabip takviyesi yapıldı. Acil Tıp, Tıbbi Biyokimya, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Gastroenteroloji, Göğüs cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Nükleer Tıp, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzman tabip tahsisi yapıldı. Keskin İlçe Devlet hastanesine ise iç hastalıkları uzman tabip karosu tahsis edildi.

 

İHTİYAÇ GİDERİLDİ

Konuyla ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can “Takip ettiğimiz İlimizin ihtiyacı Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Göğüs Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nöroloji, Nükleer Tıp, Ruh Sağlığı, İç Hastalıklar, Acil Tıp, Tıbbi Biyokimya uzman doktor kadroları açılmıştır. Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Taziyeler yasaklandı! Düğünler 4 saat olacak

yonetici

Uyuşturucuya karşı Huzur Köyle savaş

yonetici

Hastane ziyaretlerinizi erteleyin

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x