-1.9 C
Kırıkkale
10/04/2021
Ekonomi

KOP destekli seralarda üretim başladı

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz hafta sonları yaptığı işletme ziyaretleri devam ediyor. Bu hafta Çelebi İlçesinde işletme ziyaretlerinde bulunan İl Müdürü Yılmaz, ilçede KOP destekli yapımı tamamlanan seralarda üretimin başladığını söyledi.

 

İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Çelebi ilçesinde işletme ziyaretlerinde bulunan Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz’a İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Demir ve Çelebi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yıldıray Ayan da eşlik etti. İşletme ziyaretleri kapsamında ilk olarak İl Müdürlüğü tarafından KOP Bölge kalkınma İdaresi Destekleri ile projelendirilerek kurulumu tamamlanan sera işletmesinde incelemeler de bulunuldu. İl Müdürü Yılmaz işlemeciden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alırken, bol kazançlar temennisinde bulundu. Yılmaz ve beraberindeki heyet daha sonra Çelebi Kaymakamlığı tarafından kurulan Yöresel Ürünler Pazarını ziyaret etti.

 

SERA ARTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Ziyaretler sonrasında değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü Yılmaz “KOP Bölge Kalkınma İdaresi Destekleri kapsamında projelendirdiğimiz seralarımızın kurulumları tamamlandı ve üretim başladı. Mevcut sera alanlarımızın artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu. Sözlerini Kırıkkale çiftçisini her türlü imkândan yararlandırmak için proje çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak sürdüren Yılmaz, projeler ve destekleme imkanlarından yararlanmak ya da bu konuda bilgi almak isteyen tüm çiftçileri İl ve İlçe Müdürlükleriyle iletişime geçmeye davet etti. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

KTSO Üye Ziyaretlerine Devam Ediyor

yonetici

Kırıkkale’de Bu Yılın İlk Ayında 504 Konut Satıldı

yonetici

Kırıkkale’ye Büyük Katkı Sağlayacak

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x