Kırıkkale

KOP projeleri hedefine ulaşıyor

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen hafta sonu işletme ziyaretleri programı kapsamında bu hafta sonu Yahşihan ve Bahşılı ilçelerinde KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı destekli projelerimizden yararlanan çiftçilerin işletmeleri ziyaret edildi.

 

ÖNEMLİ OLAN SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI

İşletmelerde incelemelerde bulunan ve burada bir değerlendirme yapan Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz “Projelerimiz ile hem çiftçilerimizi yeni ürünler ve üretim teknikleri ile buluşturmayı hem de alternatif gelir kaynakları ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Ancak projelerimizin en önemli başarı kriterlerinden biri de sürdürülebilir olması. Bugün sera kurulumu ve çilek bahçesi projelerimizden yararlanan çiftçilerimizin işletmelerini ziyaret ettik ve çiftçimizin üreterek kazandığını görmek bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

 

ÇİFTÇİLER İÇİN PROJE ÜRETİYORUZ

Sözlerinin devamında çiftçilere davetini yineleyen Yılmaz, “İl Müdürlüğümüz olarak mümkün olan tüm kaynakları kullanıyor ve çiftçilerimizin faydalanabilmesi için sürekli projeler üretiyoruz. Tüm çiftçilerimizi projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve talep etmeleri halinde faydalanabilmek için İl ve İlçe Müdürlüğümüze davet ediyorum” dedi. HABER: Şeyma Fidan

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x