Kırıkkale

Koronavirüse karşı yoğunlaştırılmış denetim

Salgınla mücadelede kalıcı başarı sağlanması için 81 ilde 300 bin denetim personeliyle başlatılan yoğunlaştırılmış dinamik denetime Kırıkkale’de de devam ediliyor. Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, Pazar, berber, lokanta, minibüs ve AVM’lerde gün boyu denetimler gerçekleştiriyor.

 

HAFTAYA YAYILIYOR

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine ‘Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri’ konulu genelgesi üzerine Kırıkkale’de koronavirüs salgınına karşı kurallara uyulması yönünde yoğunlaştırılmış ve haftalara yayılan denetimler başladı. Kırıkkale’de tüm kamu kurum ve kuruluşlarından görevlendirilen personeller katıldı. Denetimler kapsamında toplu ulaşım araçlarında, lokanta, berber, alış veriş merkezi ve vatandaşların yoğunluk oluşturduğu noktalarda vatandaşlara, maske – mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu.

 

VİRÜS ARAMIZDA

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri de denetimlerde rehberlik edici, vatandaş ile işyeri sahiplerine kurallara sorumlu davranmaya davet ettiler. Denetimlerde kurallara aykırılıklarda ısrar edenler hakkında idari işlem tutanağı düzenleneceği hatırlatıldı. Virüsün yayılmasının maske ve mesafe kurallarına uyulmamasından yayıldığına dikkat çeken zabıta ekipleri “Virüs aramızda, hem kendi sağlığımızı hem de vatandaşımızın sağlığını korumak öncelikli görevimiz bunun için kurallara titizlik ile uymalıyız. Özlediğimiz günlere ulaşmak için şehrimizi mavi renge birlikte dönüştüreceğiz” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x