16.5 C
Kırıkkale
07/07/2022
Kırıkkale

KÜ’de Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi

 

TSE Eğitmeni Mehtap Sezer tarafından Kırıkkale Üniversitesinde Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi verildi.

 

AMAÇ HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK

Merkezi Derslikler Binasında yapılan eğitim toplantısına Kırıkkale Üniversitesi Kalite Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, Kalite Koordinatör Yardımcıları Danışmanı Öğr. Gör. Nursal Koca ve Öğr. Gör. Adem Pehlivanlı, akademik ve idari personel ile Kalite Koordinatörlüğü personeli katıldı. Prof. Dr. Mehmet Başalan’ın açılış konuşması ile başlayan program, TSE Eğitmeni Mehtap Sezer’in sunumu ile devam etti. Başalan,  Kalite Yönetim Sistemi standardı kapsamında muhtemel risk ve fırsatların önceden belirlenmesinin ve kontrol altında tutulmasının verilen hizmet kalitesi ve paydaş memnuniyeti açısından önemli olduğunu ifade etti.

 

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

Eğitmen Mehtap Sezer,  eğitimin TS EN ISO 9001:2015 “Kalite Yönetim Sistemi” standardı kapsamında, risk tabanlı düşünce ile proses yönetiminin anlaşılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması amacıyla yapıldığını ifade etti. Eğitmen Mehtap Sezer, iki gün süren programda ISO 9001:2015 4.4 KYS ve prosesleri, risk ve fırsatlar, risk ve fırsatları belirleme faaliyetleri, proses yaklaşımı terimleri, prosesin temel özellikleri, PUKÖ Modeli (Planla, Uygula, Kontrol Et, Önlem Al), proses yaklaşımında adımlar, risk tabanlı düşünce yaklaşımı terimler ve tarifleri, neden risk tabanlı düşünmeliyiz?, risk değerlendirme kriterleri, risk ve fırsatlara yönelik faaliyetlerin KYS prosesleri ile entegrasyonu konu başlıkları kapsamında bilgi verdi.

 

UYGULAMALI ANLATIM

Soru-cevap şeklinde gerçekleşen eğitimde Eğitmen Mehtap Sezer,  proseslerin belirlenmesi,  tek bir prosesin şematik gösterimi, risk ve fırsatları belirlenmesi ve değerlendirilmesi,  risk ve fırsat yönetimi süreci kriterleri, risk ve fırsat eylem planı konularını uygulamalı olarak anlattı ve katılımcılarla fikir alışverişinde bulundu. Eğitim sonunda Kalite Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, TSE Eğitmeni Mehtap Sezer’e teşekkür ederek plaket verdi. HABER: Şeyma Fidan

Benzer Haberler

Tarih Belli Oldu

yonetici

Başkan Saygılı’nın Engelliler Haftası mesajı

yonetici

Yaşayan Miras Kursu büyük ilgi görüyor

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x